Test NemLek webu

Test NemLek webu

Úvod Category Blog Informace k dostupnosti remdesiviru v ČR - důležité
Informace k dostupnosti remdesiviru v ČR - důležité PDF Tisk Email
Napsal uživatel Martin Šimíček   
Úterý, 10 Listopad 2020 23:24
Aktuální informace k 30. říjnu 2020:
 
Nadále platí, že remdesivir nelze objednat do lékárny do zásoby, distribuce pro konkrétního pacienta probíhá dvěma možnými způsoby:
 
1) objednávka u distrbutora PHOENIX pouze na základě ID schváleného požadavku v DIP (viz níže) - v rámci běžných rozvozových tras - podrobné pokyny ZDE
2) mimo dostupnost PHOENIX (víkend, svátek apod.) v Krajských centrech Veklury (KCV) - nemocničních lékárnách dle seznamu ZDE (včetně kontaktů). V tomto případě si transport léku k nemocnému zajistí indikující nemocnice sama. Veklury je lyofylizát a uchovává se při pokojové teplotě.

Distribuován je registrovaný remdesivir pod názvem VEKLURY (SPC ZDE). Distributorem je Ministerstvo zdravotnictví, které fakturuje na základě informace o schváleném a vydaním ID požadavku v DIP. Naskladnit do lékárenského systému (dříve, než dorazí faktura z MZ), lze podle d.l. PHOENIX (cena bez DPH platí), nebo podle automaticky zaslané výdejky z webové evidence Krajských center (KCV). Cena remdesiviru se bude měnit 1x měsíčně podle kurzuKč/Eur. Přípravek je nutné vykázat zdravotní pojišťovně. Dotazy ohledně fakturace a administrativy zveřejňování v registru smnluv apod směřujte na MZ na e-mail Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript .

V případě dotazů na logistiku/distribuci apod. pište, volejte: PharmDr. Martin Šimíček, tel: 543 182 181, 728 506 412,  Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Postup při objednávce/výdeji remdesiviru nemocniční lékárnou:
  • Lékař/uživatel systému zašle požadavek  - E-žádanku  - prostřednictvím https://dip.mzcr.cz/  (Dispečink intenzivní péče).
  • Žádanka odeslaná do systému podléhá průkaznému schválení některým z lékařů Virtuální indikační skupiny (VIS) (seznam lékařů a kraje, pro které fungují jako schvalovatelé je uveden v příloze ZDE) Pozn: V současnosti již nejsou jednotlivé požadavky schvalovány lékaři VIS, pouze Krajským kooridnátorem, tzn, požadavek zadaný do systému je již vždy schválen.
  • stav „schváleno“ je pokyn pro uživatele, že lékárna může RDV objednat/vydat
  • Lékárna změní na „vydáno“  DŮLEŽITÉ – PŘI OBJEDNÁVCE OD PHOENIXU – 
  • Nemocniční lékárna po schválení e-žádanky objednává/vydává vždy pro 1 pacienta 6 vialek remdesiviru (léčebný cyklus na 5 dní). Ideální je předat dopravě vytištěnou schválenou žádanku, nebo aspoň  její číslo/čísla.
  • Informace o zaslané/schválené e-žádance je automaticky odeslána e-mailem kontaktní osobě v lékárně dané nemocnice
 
Pravidla pro schvalování podání remdesiviru konkrétním pacientům:
1) Základním východiskem indikace je SPC přípravku Veklury a mezioborový poziční dokument odborných společností (v příloze zde)
2) Platí stávající systém e-žádanky. 
3) Žádanka odeslaná do systému podléhá průkaznému schválení některým z lékařů Virtuální indikační skupiny (VIS) (seznam lékařů a kraje, pro které fungují jako schvalovatelé je uveden v příloze ZDE)
4) Lékaři z VIS jsou autorizováni ke schválení indikace podání remdesiviru v zařízeních, kde pracují. 
5) Pro podání delší, než 5 dní, je evidence sporná a prodloužení léčby je vázáno na opětovné schválení krajským koordinátorem dle seznamu, kteří lékaři mají k dispozici
 
prof. MUDr. Vladimír Černý, Ph.D., FCCM
Národní koordinátor intenzivní péče COVID-19
Klinická skupina COVID MZ 
M: 602 492 054
E: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript
 
Byla ukončena distribuce neregistrivaného balení: Ministerstvo zdravotnictví ve svém Opatření č. 3 ze dne 9.června 2020 povolilo distribuci REMDESIVIRU od fy Gilead.

Komentáře

B
i
u
Quote
Code
List
List item
URL
Jméno *
Mail
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
Přidat komentář
Aktualizováno Úterý, 27 Duben 2021 19:49
 

 
Joomla 1.5 Templates by Joomlashack