Test NemLek webu

Test NemLek webu

Úvod Category Blog Nová oborová koncepce nemocniční farmacie představena na Kongresu nemocniční farmacie 2022
Nová oborová koncepce nemocniční farmacie představena na Kongresu nemocniční farmacie 2022 PDF Tisk Email
Sobota, 12 Listopad 2022 21:46

26. kongres nemocniční farmacie 11.-.13.11.2022 s více než sedmi sty účastníky je úspěšně za námi. Ohlédnutí za odborným programem  připravíme v nejbližších době, účastníkům zašleme odkaz na možnost shlédnout jednotlivé prezentace ze záznamu a připravíme dotazník s prosbou o zpětnou vazbu. Tradičně na konci listopadu zveřejníme téma a místo konání kongresu příštího. Tři dny odborného programu si můžete připomenout na fotografiiích na Facebooku @kongresnemlek.

Jednou ze zásadních událostí právě skončeného kongresu bylo představení nové koncepce nemocniční farmacie. Koncepce vznikala postupně v posledních skoro dvou letech jako přirozená reakce na vývoj oboru od poslední zveřejněné koncepce v roce 2010. Důvody pro vznik koncepce i samotný obsah jsme mnohokrát diskutovali s nemocničními farmaceuty na různých odborných fórech. Dokument, který zveřejňujeme, vychází z každodenních zkušenosti z naší praxe a zároveň se inspiruje v ostatních evropských zemích. Zamýšlí se nad potřebou transformace kontinuálního vzdělávání nemocničních farmaceutů ve smyslu posilování a rozšiřování kompetencí. Popisuje rozsah a náplň činností nemocniční farmacie se zaměřením na péči orientovanou na pacienta a definuje věcné a personální podmínky pro poskytování farmaceutické péče v nemocnici. V závěru v osmi základních bodech  popisuje předpoklady pro další rozvoj oboru. Jednotlivé cíle (v oblasti odborné, legislativní, specializačního vzdělávání, financování farmaceutické péče atd.) je možno postupně prosazovat jen za podpory ČFS, dalších odborných společností, Ministerstva zdravotnictví, České lékárnické komory a dalších). 

12.11.2022 výbor SNF

Ke stažení zde: Nemocniční farmacie - Farmaceutická péče a medikační management ve zdravotnickém zařízení lůžkové péče - Oborová koncepce

Komentáře

B
i
u
Quote
Code
List
List item
URL
Jméno *
Mail
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
Přidat komentář
Aktualizováno Pondělí, 14 Listopad 2022 09:29
 

 
Joomla 1.5 Templates by Joomlashack