Test NemLek webu

Test NemLek webu

Úvod LIC novinky Abaloparatid je účinný u osteoporozy bez ohledu na riziko ve výchozím stavu
Abaloparatid je účinný u osteoporozy bez ohledu na riziko ve výchozím stavu PDF Tisk Email
Dr. Felicia Cosman a kolektiv z Clinical Research Center v Helen Hayes Hospital ve West Haverstraw v New Yorku prezentovali výsledky z prespecifikované podskupinové analýzy účastníků ACTIVE (Abaloparatide Comparator Trial in Vertebral Endpoints) na 98th Annual Meeting of the Endocrine Society (ENDO). Studie byla klinické fáze 3, abaloparatid je osteoanabolický analog proteinu spojeného s parathormonem. Ve studii bylo 2463 postmenopauzálních žen ve věku 49 až 86 let randomizováno dvojitě slepě na abaloparatid s.c. 80 μg nebo placebo, nebo open-label teriparatid s.c. 20 μg po dobu 18 měsíců.
Po 18 měsících u abaloparatidu došlo ke zvýšení kostní minerální hustoty BMD z výchozího stavu o 9,2% u lumbární páteře, o 3,4% u celé kyčle a o 2,9% u stehenního krčku (všechny p < 0,0001 vs. placebo). Morfometrické vertebrální fraktury byly sníženy až o 86% u abaloparatidu (p < 0,0001), zatímco nonvertebrální fraktury byly sníženy o 43% (p = 0,0489) a velké osteoporotické fraktury o 70% (p = 0,0004) ve srovnání s placebem. Velké osteoporotické fraktury byly sníženy u abaloparatidu o 55% ve srovnání s teriparatidem (p = 0,0309).
V podskupinové analýze nového snížení rizika morfometrických vertebrálních nebo nonvertebrálních fraktur vzhledem k rozdílným úrovním rizika ve výchozím stavu našli výzkumníci konsistentní snížení, která nebyla rozdílná podle faktorů ve výchozím stavu BMD T-skore lumbární páteře, celkové kyčle a stehenního krčku; historie zlomenin; vertebrální fraktury; nebo věku. Navíc výchozí faktory neměly vliv na velikost nárůstu BMD u abaloparatidu.
 
Zdroj: Presentation title: Abaloparatide Significantly Reduces Vertebral and Nonvertebral Fractures and Increases BMD Regardless of Baseline Risk. Abstract OR01-2
 

Komentáře

B
i
u
Quote
Code
List
List item
URL
Jméno *
Mail
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
Přidat komentář
 

 
Joomla 1.5 Templates by Joomlashack