Test NemLek webu

Test NemLek webu

Úvod O sekci nemoc. lékárníků Archiv - kongresy nemlek Pozvánka na kongres ISOPP, Praha, 2010
Pozvánka na kongres ISOPP, Praha, 2010 PDF Tisk Email
Hodnocení uživatelů: / 0
NejhoršíNejlepší 
Napsal uživatel Martin Šimíček   
Pondělí, 14 Září 2009 14:09

 

Milé kolegyně a kolegové,


rádi bychom Vás pozvali na 12. symposium ISOPP (Mezinárodní společnosti onkologických farmaceutů), které se bude konat v příštím roce od 5. do 8.května v České republice, v Praze.  Symposium pořádá organizační výbor ISOPPu a  Česká farmaceutická společnost.

Co je to ISOPP – The International Society of Oncology Pharmacy Practitioners?

Je to nezisková mezinárodní organizace sdružující farmaceuty se zájmem o onkologickou farmacii .  Jejím cílem je podporovat  rozvoj onkologické farmacie v mezinárodním měřítku a zlepšovat tak péči o onkologické pacienty. Nabízí webové stránky s řadou cenných odborných informací (www.isopp.org), možnost on-line diskuse pracovních problémů, standardy správné přípravy cytostatik, vydává impaktovaný časopis the Journal of Oncology Pharmacy, podporuje vlastní výzkumné aktivity farmaceutů, např. formou grantů, organizuje přednášky, semináře a mimo jiné  organizuje i toto mezinárodní symposium.
 Symposium ISOPP se koná jednou za dva roky a v jeho pořádání se střídá Evropa, Asie + Austrálie a Amerika.
Česká republika má tu mimořádnou čest hostit ISOPP symposium již podruhé (poprvé v roce 2000). Právě v Praze v roce 2000 došlo k významné události – vytvoření Evropské společnosti onkologické farmacie (ESOP), jakožto zastřešující organizace pro malé skupinky onkologických farmaceutů, formující se v jednotlivých evropských státech.
Nejprve jako součást ISOPPu, později jako federativní společnost jednotlivých národních společností onkologické farmacie se ESOP zásadním způsobem podílel na praktickém rozvoji onkologické farmacie v Evropě, zejména v postkomunistických zemích.

12. Symopsium of the International Society of Oncology Pharmacy Practitioners


se koná v hotelu Clarion (metro B, stanice Vysočanská).

Nabízí 3 souběžné sekce přednášek zaměřené na  farmacii:

  • Fundamentals – technical aspects
  • Onkologii (Clinical aspects)
  • Výzkum (Research)

a doprovodné akce.


 V rámci farmaceutické sekce (Fundamentals) se budeme zabývat  stabilitou cytostatik a biologik,  novinkami  ve vybavení centralizované přípravy cytostatik, pomůckami při ředění atd.  V klinické části uslyšíme novinky v léčbě jednotlivých nádorů, přednášky o podpůrné léčbě, řešení nežádoucích účinků cytostatik  a v oblasti výzkumu zazní přednášky z farmakogenomiky, genové terapie, vakcinace a nových buněčných cílů.
Budeme mít jedinečnou možnost u nás přivítat významné onkology a onkologické farmaceuty z celého světa, jejichž přednášky mohou pozitivně ovlivnit vaši odbornou praxi.
Aktualizované informace jsou na webových stránkách www.isopp2010.com.

Registrační poplatky odpovídají mezinárodnímu kongresu, proto zkuste požádat o podporu farmaceutické firmy. Ubytování nemusí být kongresových hotelech, výhodou  bude jízdenka na MHD po dobu trvání kongresu v ceně registračního poplatku.


Časná registrace je do 5.12. 2009, registrace řádná do 5.4. 2010.  Pre –  i postgraduální studenti  mají výraznou slevu.

Účast bez registračních poplatků platí pouze pro zvané přednášející.  Autoři volných sdělení a posterů, bohužel, musí poplatky uhradit rovněž. Na druhou stranu Vám při aktivní účasti můžeme nabídnout zveřejnění abstraktu v impaktovaném časopise JOP, což má, zejména pro postgraduální studenty, velký význam. Proto doufáme, že i příspěvky z České republiky pomohou ke kvalitnímu programu 12. symposia ISOPP.


Online podávání abstraktů bude otevřeno na stránkách ISOPP na přelomu září a října a bude ukončeno 4.12.2009


Těšíme se na setkání s Vámi v jarní  Praze.         

Irena Netíková za organizační výbor

 

Komentáře

B
i
u
Quote
Code
List
List item
URL
Jméno *
Mail
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
Přidat komentář
Aktualizováno Pondělí, 14 Září 2009 14:29
 

 
Joomla 1.5 Templates by Joomlashack