Test NemLek webu

Test NemLek webu

Úvod O sekci nemoc. lékárníků Prac. skupina onkofarmacie Pracovní skupina onkologické farmacie
Pracovní skupina onkologické farmacie PDF Tisk Email
Hodnocení uživatelů: / 1
NejhoršíNejlepší 
Napsal uživatel Martin Šimíček   
Čtvrtek, 01 Leden 2009 22:21


5. května 2004 byla v Praze založena pracovní skupina  onkologické farmacie v rámci Sekce nemocničních lékárníků ČFS JEP.

 

Ustanovující schůzka  se konala za přítomnosti předsedkyně  Sekce nemocničních lékárníků  PharmDr. Heleny Rotterové, MBA, zástupce předsednictva  Onkologické společnosti ČLS JEP,  doc.MUDr. Luboše Petruželky, CSc., presidenta Evropské společnosti onkologické farmacie (ESOP) Klause Meiera a předsedkyně Sekce farmaceutických laborantů ČAS Marie Šalandové. Schůzky se  zúčastnilo se 15 lékárníků a laborantů z nemocničních lékáren  Prahy, Brna, Hradce Králové, Ostravy a  Olomouce.

Smyslem vzniku pracovní skupiny je navázání vzájemných kontaktů a rozvíjení spolupráce mezi českými a moravskými  lékárníky,  kteří se podílejí na léčbě pacientů s nádorovým onemocněním.

Činnost skupiny bude zaměřena na  výměnu a předávání  zkušeností  z centrální přípravy cytostatik v lékárnách nebo klinické farmacie s onkologickým zaměřením a na  vzdělávací akce se zaměřením na onkologickou farmacii pro lékárníky i laboranty.

Samostatné odborné akce pro lékárníky budou pořádány 2x ročně, střídavě v Čechách a na Moravě, semináře pro laboranty  se budou konat v jednotlivých oblastních centrech (Brno, Ostrava, Hradec Králové, Praha) také 2x ročně.

Naše národní pracovní skupina bude úzce spolupracovat s Evropskou organizací onkologické farmacie (ESOP) a Mezinárodní organizací pro onkologickou farmacii (ISOPP).

President ESOPu umožní všem zúčastněným volný přístup na webové stránky ESOPu ( www.esop.li )  a DGOP (Deutsche Gesellschaft für onkologische Pharmazie) a tím zajištění aktuálních informací i kontinuálního vzdělávání v oboru. Jednou částí webových stránek  ESOPu jsou národní stránky jednotlivých zemí EU. Obsahují informace v mateřském jazyce o národních delegátech, národních edukačních centrech a stručný výtah standardů kvality pro přípravu cytostatik. Každá země má možnost zveřejňovat  na těchto stránkách  vlastní odborné informace. Česká pracovní skupina onkologické farmacie se rozhodla stránek využívat jako hlavního informačního média.

Po krátkých projevech Dr. Rotterové a doc. Petruželky přednesl K.Meier sdělení o aktuálním stavu oboru v Evropě a především v Německu. Dr. Netíková seznámila přítomné s hlavními cíly vzniku pracovní skupiny a Mgr.Vašutová informovala o mezinárodní organizaci ISOPP a jejím posledním kongresu, který se konal minulý měsíc v Turíně.  V diskuzi zazněla řada podnětů, které bude  třeba řešit v rámci rozvoje onkologické farmacie v ČR (taxa laborum přípravy cytostatik, financování skupiny, organizace vzdělávacích akcí, informovanost pracovníků lékáren o reálných rizicích práce s cytostatiky a na to navazující správné manipulaci s nimi, preventivní lékařské prohlídky, informace o vzniku skupiny do Časopisu českých lékárníků atd.).

 

Všechny nemocniční lékárníky se zájmem o onkologickou farmacii srdečně zveme do našich řad.

Kontakt:  Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Tel: 224966289, 224966288

 

PharmDr. Irena Netíková

OPC NL VFN Praha

Karlovo nám 32

128 08 Praha 2

 

Komentáře

B
i
u
Quote
Code
List
List item
URL
Jméno *
Mail
Opište kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
Přidat komentář
Aktualizováno Sobota, 23 Květen 2009 21:40
 

 
Joomla 1.5 Templates by Joomlashack