Test NemLek webu

Test NemLek webu

Úvod O sekci nemoc. lékárníků Pracovní skupina IPLP
NL-Pracovní skupina IPLP
Zápis z pracovní schůzky Pracovní skupiny pro IPLP v nemocničních lékárnách PDF Tisk Email
Hodnocení uživatelů: / 1
NejhoršíNejlepší 
Napsal uživatel Martin Šimíček   
Středa, 18 Září 2013 16:06
Schůze Pracovní skupiny pro IPLP v nemocničních  lékárnách při SNL ČFS ČLS se konala dne 5.9. 2013 ve VFN Praha

Přítomni:

PharmDr. M.Janů PhD, PharmDr. H.Kubínová (NL KN Jihlava), Mgr. O.Mučicová (KZN Ústí n/L.), PharmDr. L. Procházková (FN Brno), PharmDr. L.Láznička (FNKV Praha), PharmDr. J.Vacková, PharmDr. P.Horák (FNM Praha), PharmDr. S.Klovrzová (FNM Praha)

Program jednání: 

Technologický blok v rámci Kongesu NL 2013 v Brně – návrh programu:

Aktualizováno Středa, 18 Září 2013 16:48
Celý článek...
 
Zápis z schůzky Pracovní skupiny pro IPLP 2013 PDF Tisk Email
Hodnocení uživatelů: / 1
NejhoršíNejlepší 
Napsal uživatel Martin Šimíček   
Neděle, 23 Červen 2013 18:10
konané dne 24.4. 2013 po ukončení Pracovního dne Sekce nemocničních lékárníků
 

Přítomni: 

PharmDr. S.Klovrzová (FNM Praha), Mgr. H.Šnajdrová (FTN Praha),  PharmDr. H.Kubínová (NL KN Jihlava), Mgr. O.Mučicová (KZN Ústí n/L.), PharmDr. L. Procházková (FN Brno), Mgr. J. Pečivová (FN Brno),  Mgr. P. Mlynář (FNKV Praha), PharmDr. L.Láznička (FNKV Praha)
 

Program jednání:

  • Příprava na konges NL v Brně (technologický blok) – prezentace vybraných technologických pracovišť nemocničních lékáren, práce Lékopisné komise
  • Způsoby úhrady pojišťovnou IPLP pro děti obsahující látky z řad iontů a vitamínů, problematika nespotřebovaných HVLP tbl./cps. k rozplnění.
  • Diskuze o době použitelnosti vodných perorálních a inhalačních lékových forem bez protimikrobní přísady
  • Návrh na zpracování doporučených postupů týkajících se hygienického režimu při přípravě nesterilních IPLP a režimu pro přípravu kapslí s obsahem rizikových účinných látek
  • Zhodnocení průběhu stabilitních studií lékopisných LP probíhajících ve spolupráci nemocničních lékáren, SÚKL a Katedry anal. chemie FaF UK. 
 
Zapsala: S. Klovrzová 
 
 
Aktualizováno Neděle, 23 Červen 2013 18:19
 
Zápis ze schůze Pracovní skupiny pro IPLP v nemocničních lékárnách 15. 9. 2011 PDF Tisk Email
Hodnocení uživatelů: / 1
NejhoršíNejlepší 
Napsal uživatel Martin Šimíček   
Pátek, 19 Říjen 2012 15:53
Zápis ze schůze Pracovní skupiny pro IPLP v nem. lékárnách při SNL ČFS ČLS konané dne 15. 9. 2011 (13-16h), Nem.lékárna VFN, Praha
Přítomni: PharmDr. Petr Horák, PharmDr. Michal Janů (VFN Praha), Mgr. H.Šnajdrová (FTN Praha), PharmDr. Lenka Čepáková (FNB Praha), Mgr.S.Klovrzová (FNM Praha), PharmDr.H.Kubínová (NL KN Jihlava), PharmDr.J.Vacková (FN Hradec Králové), Mgr.O.Mučicová (KZN Ústí n/L.), PharmDr. Alice Gajárková (FN Brno)
Program jednání:
1. Příprava na konges NL v Brně (technologický blok) – diskuze k prezentacím
2. Přijat návrh na vytvoření společné databaze odborné literatury a odkazů.
3. Požadavek na rozšíření portfolia surovin v lékopisné kvalitě o jodpovidon, benzalkonium chlorid, dimethylsiloxan, případně glurataldehyd.
4. Výměna zkušeností ohledně zajištění skleněných a plastových obalů pro sterilní i nesterilní léčiva.
 
Pracovní skupina pro individuální přípravu léčivých přípravků v nemocničních lékárnách PDF Tisk Email
Hodnocení uživatelů: / 1
NejhoršíNejlepší 
Napsal uživatel Martin Šimíček   
Pátek, 19 Říjen 2012 15:49
Dne 11.4. 2011 byla při Sekci Nemocničních lékárníků ČFS založena Pracovní skupina IPLP v nemocničních lékárnách a schválena byla Výborem ČFS JEP dne 15.4.2011. Zakládajícimi členy jsou: PharmDr. Petr Horák (FN Motol), Mgr.Sylva Klovrzová (FN Motol), PharmDr.M.Janů (VFN Praha), PharmDr. H.Kubínová(Jihlava), Mgr. H.Šnajdrová (TFN Praha), Mgr.O.Mučicová (Ústí n/Labem), PharmDr.J.Vacková (FN Hradec Králové). Pozvání k aktivní spolupráci přijali zástupci technologických kateder obou farmaceutických fakult:  doc. PharmDr. Z.Šklubalová,PhD ( HK) a doc. PharmDr. M.Rabišková ,CsC(Brno). Cílem této skupiny je sjednotit technologické postupy při přípravách sterilních a nesterilních lékových forem v lékárně, zrevidovat stávající používané receptury a na základě požadavku z terénu vypracovat nové formulace  s ověřenými postupy a dobami použitelnosti. Řízenou koordinací nem. technologů v rámci celé republiky bychom chtěli dosáhnout u dodavatelských firem  rozšíření spektra farmaceutických surovin a obalů dle našich potřeb. Skupina je otevřená všem nadšencům pro obor. Podrobnější informace o skupině a jejích aktivitách najdete v prezentaci z Pracovního dne NL. Na letošním kongresu Nemocničních lékárníků v Brně plánujeme připravit technologický workshop, na kterém jsou všichni zájemci o přípravu vítáni, aktivní účastníci obzvlášť.
  
Joomla 1.5 Templates by Joomlashack